Seznamte se s armádou Reflektoru

Reflektor je nezávislý zpravodajský portál, jehož cílem je objektivní reflexe aktuálních témat v regionu.

Jsme rovná parta nadšenců, která ví, co chce, kterou baví to, co dělá a chce to hnát pořád dál. Jsme našlápnutý tým, který se nespokojí jen tak s něčím a rád přijímá výzvy.

Umíme víc než jen hrát si na opeřence, nebojíme se udělat si svůj vlastní názor a hrát s otevřenými kartami. Nejsme revoltující skupina, ale nejdeme tam, kam většina. I to jsou hlavní důvody, proč se část týmu bývalé redakce Dobříšska aktuálně rozhodla dát se svou vlastní reflektoří cestou. Našim cílem je nechat kvalitní zpravodajství povstat stejně jako fénix z popela. A věříme, že na to nejsme sami…

Eliška Krocová

Redaktorka  I  Reportérka

Pochází z Prahy, v současné době ale žije na Dobříšsku, kde také studuje na gymnáziu. Ze všeho nejraději cestuje, fotí a sportuje. Miluje zumbu a latinskoamerické tance. Hraje na klavír, ráda čte a sleduje filmy. Už od malička ji bavilo psát a tvořit. Na gymnáziu pracovala ve školním časopise a na propagačním videu a i ani do budoucna se psaní jen tak nevzdá.

Šárka Spáčilová

Redaktorka  I  Šéf rubriky zajímavosti

Vystudovala na ČZU obor zaměřený na genetiku zvířat. Pracovala ve firmě Seznam.cz na obchodní pozici a posléze na vývoji interních systémů. V současné době je na mateřské dovolené. Mezi její záliby patří běh, turistika, malování a cestování. Ráda čte a tráví aktivně čas s dětmi.

Alžběta Kučerová

Redaktorka  I  Šéf rubriky kultura

Původem příbramačka, je studentkou dobříšského gymnázia a ze všeho nejraději se věnuje studiu jazyků. Její další zálibou je sledování kulturní, společenské a politické scény. Ráda čtě, píše a chodí do divadla. V budoucnu by ráda studovala na vysoké škole se zaměřením na literární tvorbu.

Karel Smetana

Redaktor  I  Šéf rubriky sport

Vystudoval Gymnázium Karla Čapka v Dobříši a v současné době studuje obor Sociální a mediální komunikace na Univerzitě Jana Ámose Komenského v Praze. Mezi jeho záliby patří sport, především fotbal. V budoucnu by se chtěl pohybovat ve sportovním prostředí a věnovat se sportovní žurnalistice.

Lucie Veselá

Redaktorka  I  Reportérka

V současné době studuje sportovní management na Vyšší odborné škole v Příbrami. Kromě psaní článků a točení video reportáží, pracuje jako taneční lektor a choreograf. Jednou by ráda pracovala pro jednu z předních českých televizí jako moderátor. Miluje Italské jídlo, svou práci a tanec. Jejím velkým snem je jednou napsat vlastní knihu.

Iveta Šedivá

Redaktorka

Vystudovala mediální komunikaci na UJAK. Před nedávnem vyměnila pražský byt za venkovský domek u Dobříše. Spolu s manželem mají doma pět koní, s kterými závodí a dva psy, což je doslova a do písmene koníček na plný úvazek. Tréninky, práce, závody a psaní pro Reflektor jsou činnosti, které ji maximálně naplňují.

Lenka Rücklová

Redaktorka  I  Reportérka

Studovala Střední školu dostihového sportu a jezdectví, kde jezdila klusácké koně a připravovala je na dostihy. Psala do školního časopisu a kreslila komiksy. Miluje cestování, historii a focení. Jejím největším snem je odjet jako novinářka s Lékaři bez hranic do Afriky, nebo jiných válkou a chudobou zmítaných zemí a o všem psát svědecké reportáže.

Radim Weber

Redaktor

Je důchodce, žije na Dobříši, pracoval jako dělník. Miluje svou rodinu, ženu, děti i vnoučka Vojtíška. Má rád lidi, kteří se dokážou plně oddat své práci a zálibě, dále historii, MFK Dobříš, literaturu a zemlbábu. Nemá rád lidi, kteří nedrží slovo, Facebook a škubánky.

Tomáš Pipota

Redaktor

Počátek vzniku tohoto endemita neznáme. Je možné, že vznikl mezi velkou přestávkou a pauzou na oběd. Místem vzniku tohoto tvora byla nejspíš Městská knihovna Dobříš. Tam byla nalezena zvláštní skořápka, která se skládala z knih, komiksů, pánských a herních časopisů.

Jaroslav Hájek

Kameraman  I  Fotograf

Je studentem 4. ročníku Střední Průmyslové školy v Příbrami oboru Multimédia a Informatika. Škola mu nabízí mnoho možností a vybavení pro různé projekty. Díky vybavení, které mu bylo zapůjčeno, mohl natočit maturitní video pro 4. ročník oboru pozemní stavitelství, kterého si všimla Jitka Doubravová. Díky ní se dostal k natáčení mnoha videí pro 1. FK Příbram

Miriam Pogranová

Kameramanka  I  Fotografka

Je studentkou dobříšského gymnázia, kde pomáhala s propagačním videem a školním časopisem. Účastnila se natáčení studentského filmu studentů z FAMU a natáčení přímého přenosu konference Engage 2015. Ze všeho nejraději vymýšlí, natáčí a stříhá videa a je s kamarády. Dále ji baví jezdit na kole, tancovat a cestovat. V budoucnu by chtěla vystudovat FAMU.

Patrik Demo

Fotograf

Vystudoval dobříšské gymnázium, na kterém se začal realizovat jako fotograf. Pro školu nafotil mnoho akcí a tam se začal zajímat o reportážní fotografii. Věnuje se fotografování různých společenských akcí (svatby, plesy, večírky) a také ho baví street fotografie. Mezi jeho další koníčky patří zejména cestování po světě a cestování za dobrým jídlem.

A co ty?

Chceš psát pro Reflektor?

Stát se reflektorníkem současného dění?

No tak neváhej a klikej…