Část bývalé redakce Dobříšska aktuálně se rozhodla jít svou vlastní cestou nezávislé a objektivní novinařiny, a to prostřednictvím nového portálu. Zajímá vás proč?

DA bylo ukradeno I foto: Redakce + vectorportal.com

Pozadí v kostce…

Hlavním důvodem, proč Dobříšsko aktuálně od prosince 2016 stagnovalo, byl rozkol v názorech představitelů neziskové organizace, a to o dalším směřování a budoucnosti zpravodajského portálu.

Dobříšsko aktuálně vzniklo přibližně před dvěma lety a všichni, kteří do týmu během té doby s plnou vervou naskočili, do něj vstupovali s vidinou, že společně pracují na něčem smysluplném a mají stejné cíle. Idea se v posledních měsících nezačala vzdalovat, ale zcela vymizela.

Redakce se rozdělila na dva do počtu nesouměrné tábory, které nenašly společné východisko a dostaly se tak do fatální situace, která vede k rozdělení jejich cest. Pokusů o řešení proběhlo několik, žádný však neskončil konsenzem a situace nadále eskaluje.

O prvním táboru bychom mohli napsat více knih, než bylo zničených aut v Kobře 11, ale to není možné obsáhnout v tomto příspěvku, tak tedy stručně. Tento tábor chce portál dál řídit svou vlastní cestou. Ze strany autora portálu byl tomuto táboru vypracován návrh na vypořádání. Reakcí na vypořádání nebyla očekávaná souhlasná či nesouhlasná odpověď, ale nelegální převzetí portálu a odebrání administračních práv jeho autorovi, přestože od začátku až dodnes zajišťoval správu webu. Nebudeme chodit kolem horké kaše, jedná se o dobříšskou zastupitelku DH, která vědomě podala nepravdivé informace pro zápis do obchodního rejstříku (mimo jiné zapsala do výkonného orgánu spolku osobu, která se zapsáním sice nejprve souhlasila, ale po bezprostředním porušení domluvených podmínek ještě tentýž den ze správní rady odstoupila), aby tak mohla stanout v čele neziskové organizace, která portál po administrativní stránce zastřešuje. Řádná schůze valné hromady spolku proběhla 15. 12. 2016 a ke zvolení “nového výkonného orgánu”, jak ho uvádí současný výpis z OR, nikdy nedošlo (ze zasedání máme k dispozici audiozáznam, který tuto skutečnost dokazuje).

S lživým výpisem z rejstříku byl kontaktován současný poskytovatel hostingové služby, který na základě této výzvy poskytl paní zastupitelce k portálu plná administrační práva. Následovalo okamžité vymazání správcovských účtů autora portálu a jeho šéfredaktorky.

Druhý tábor, který se skládá z naprosté většiny bývalé redakce Dobříšska aktuálně, se rozhodl vydat vlastní cestou kvalitní a objektivní novinařiny, o kterou v Dobříšsku aktuálně nebyl zájem. Proto se rozhodl postavit projekt nový a nezávislý, který může naplňovat jeho vyslovené vize.

Díky usilovné práci týmu vám nyní můžeme tento nový projekt neomezených možností představit.

Díky vám všem

Dobříšsko aktuálně si nyní žije svým vlastním životem, a to bez nás. Všem vám děkujeme, že jste byli v jeho rámci téměř dva roky s námi, vážíme si toho a tímto krokem se s vámi jako Dobříšsko aktuálně definitivně loučíme. Nad portálem a dvouroční prací všech, kteří se na projektu podíleli, roníme slzy, ale zvedáme se a se vzpřímenou hlavou jdeme dál a i s novými posilami v týmu zdravíme z nového portálu Reflektor. Jsme rádi, že jsme se našli. Budeme dělat vše proto, abychom naplnili naše vize i vaše očekávání. Věci nám nejsou jedno. Jsme tu díky vám, pro vás a s vámi, protože společně na to máme. Tak pojďme do toho.

Facebook Comments