Vedení města Dobříše se rozhodlo zkrášlit zdejší oválný objezd. Úplně první možností je projekt paní Ing. Taťány Belúchové, která nám k němu v následujícím článku něco odtajnila. Vyroste uprostřed křižovatky socha rukavice?

Oválný objezd v Dobříši I foto: Redakce

Jak nápad s rukavicí vůbec vznikl?

Dobříš dříve bývala rukavičkářským městem, takže mě napadla rukavice, jakožto symbol právě staré Dobříše. A inspiraci? Tu jsem načerpala kdysi v jednom krátkém animovaném filmu. „Hrály“ tam malé rukavičky s rukou uvnitř, které se pohybovaly jako lidé. Bylo to vtipné a dalo mi to představu ohledně formy,“ uvedla paní Ing. Taťána Belúchová.

Dobříš jako rukavičkářské impérium je již minulost…

„V dnešní době přece jen již symbol rukavice pro dobříšáky příliš aktuální není. Navíc jsem se setkala s několika negativními reakcemi – lidem se nápad nelíbil. Myslím si tedy, že socha rukavice to nakonec nebude,“ doplňuje Ing. Belúchová.

Máte i jiné nápady?

„Ano, mám. Přemýšlela jsem a napadl mě motiv Dobříše jako brány do CHKO Brdy,“ pokračuje Ing. Belúchová.

Prostor oválného objezdu je příliš malý…

„Poslední zmiňovaný nápad se mi sice velmi líbí, nicméně prostor oválné křižovatky je příliš malý na umisťování čehokoliv. Proto můj další návrh je osázet křižovatku a přilehlé prostory záhonků odolnými trvalkami, travinami a nízkými keříky. Zdá se mi to jako zdaleka nejlepší řešení,“ říká Ing. Belúchová.

Stejný názor má i dobříšská radní Ing. Markéta Čermáková, MBA. „Po projednání na Komisi pro správu majetku na podzim loňského roku bylo rozhodnuto, že se o další realizaci uvažovat prozatím nebude a střed kruhové křižovatky a okolí bude osázeno okrasnými rostlinami,“ dodává.

 

 

Tak co na nápady říkáte, který se vám zamlouvá nejvíce? Dejte nám vědět!

Facebook Comments