Eliška Konvičková už jako malá milovala kosmetiku. Babičce a mamince tajně brala jejich rtěnky a očichávala jejich nezaměnitelnou vůni. Dětská vášeň u ní před pár lety přerostla nejen v koníček ale i zájem a následně profesi. Co je jejím cílem? „Chci dobříšským ženám pomáhat zvyšovat sebevědomí a ukázat jim, že triky make upů filmových hvězd mohou zvládat i ony,“ říká Eliška.

 

Ilustrační snímek I foto: Pixabay

Která doba je podle Vás nejvhodnější k proměně ženy?

S jarem se probouzí vše krásné. Stromy pomalu pučí, první sluneční paprsky vyvolávají v lidech radostné úsměvy a vše pomalu nabírá sílu po dlouhé zimě. S jarem většina žen zahajuje nejrůznější očisty šatníku, diety a více začíná dbát na svůj vzhled, jelikož nastává období výměny teplých kabátů za slušivé, zářivé oblečení.

Není tedy vhodnějšího období, než právě na jaře přinést ženám novou inspiraci a impulz cítít se neodolatelně a plná vnitřní sebejistoty, než právě na jaře.

Pro mnoho žen je slovo make up představa dlouhých minut před zrcadlem s líčidly a odličovačem pro případ, kdy se nevede tak, jak má. Je to skutečně tak složité?

Líčení a make-up není věda, ani složitá a zdlouhavá záležitost pouze pro profesionály. Pokud je žena znalá jednoduchých, ale efektních vychytávek a triků, dokáže ranní deseti minutové běžné líčení rázem dovést k dokonalosti.

Prozradíte nějaký trik na teplé dny? Kdy se někdy stane, že se dokonalý make up rozteče a společně s řasenkou na tvářích vytvoří nevídanou mozaiku…

V takových dnech je vhodné zvolit vše co není sypké, vysoce krycí a pleť nestahuje. Pokud se žena neobejde bez make upu, doporučuji namísto něj kvalitní samoopalovací krém na obličej, který pleti dodá zdravou barvu jako od sluníčka. Stává se, že ženy mají ze samoopalování strach, na trhu však již lze nalézt přípravky (spreje, pěny) díky nímž ani nepoznáte, že se jedná o umělé opálení. Dále bych doporučila vše co pomůže pleť zmatnit – například kvalitní podkladovou bázi, nebo sérum. Matujícím přípravkům by se ale měly vyhnout ženy s hodně suchou pletí. Těm naopak doporučuji hydratační tónovací krém namísto make upu, který tón pleti pouze barevně sjednotí a neslévá se jako klasický make up. Problematickou zónu (ta, která se leskne – čelo, nos, brada) už pak mohou jen jemným „vtlačením“ pudru zmatnit. Rozhodně lze sáhnout i po voděodolných přípravcích – řasenka, oční stíny, měkká tužka na orámování očí, to jsou nezbytnosti. V parných dnech je i obecně vhodné zaměřit se na zdůraznění líček nebo rtů – od věci nejsou zářivé barvy rtěnky nebo tvářenky. Fantazii se meze obzvláště v létě nekladou.

Jaké chyby ženy nejčastěji dělají?

V první řadě většinou volí nevhodné odstíny očních stínů, které neladí k jejich barvě očí. Používají make upy, které jsou vysoce krycí a vytvářejí jim na obličeji mapy a „šupinky“. Dále se bojí pracovat s oční linkou, což je pochopitelné, ne vždy je snadné vymodelovat oko tužkou správně. Zapomínají na podkladovou bázi na pleť a pod oční stíny – ta dokáže zázraky a make up zachovat svěží po celý den.

Pracujete s konceptem, který říká, že ženy s kulatým obličejem by se měly líčit jedním způsobem a ženy s oválným obličejem zase jiným? Je to pravdivé a efektivní?

Do určité míry rozhodně ano. Pro mě je ale každá žena krásné čisté plátno a líčím ji intuitivně tak, jak si myslím, že by jí to slušelo a že by se i ona mohla cítit skvěle. Obecně je vhodné znát zásady modelace obličeje dle jeho tvaru, to určitě, ale jak často říkám i ženám na kurzech, pokud člověk moc myslí na pravidla, ve finále nedosáhne spokojenosti. Proto je někdy dobré uvědomit si přednost té ženy – například má krásné plné rty, barvu očí? Dobře, pojďme je vyzdvihnout a naopak potlačit nedokonalosti (barevná nesjednocenost pleti, kruhy pod očima atd.)

Jaký je současný trend. Přirozenost nebo líčidla?

V posledních letech se rozmohl trend takzvaného nude líčení, tedy líčení, které působí, jako kdyby ani nebylo. Já sama ho tvořím velmi ráda. V mnoha ohledech dokáže ženu velmi omladit a rozzářit. Není totiž pravidlem, že mnoho make upů docílí mladistvějšího vzhledu. Bývá to někdy naopak. V běžné praxi se setkávám se ženami, jejichž požadavkem je věta: „Chtěla bych, aby to působilo efektně, ale přirozeně.“ Rozhodně upadá trend výrazného až teatrálního líčení. Ten je spíše předmětem bloggerů a youtuberů, kde už to zase ale přechází téměř do umění, není to líčení na běžný pracovní den.

Co si myslíte o tom, že doba jde dopředu i v této oblasti a stane se velice často, že třináctileté holky s nánosem make upu vypadají starší než nenamalované pětadvacítky?

Samozřejmě, doba v tomto turbulentně pokročila. Já jsem první řasenku použila kolem 14 let, ale byla to jen řasenka. Dnes běžně potkávám dívky, které ve 12 letech používají make up, oční stíny a silné linky. Není to správné. Nehledě na to, že pleť zatěžují již  od dětského věku. Potlačují svou přirozenost, která je v mládí ta nejkrásnější. Sama tomu nerozumím. Jsem zvědavá, jak tomu bude v dalším desetiletí. Bojím se, aby dívky nechodily pod krustou make upu již v 7 letech.

Které ženy podle Vás potřebují v rámci líčení a péči o pleť nejvíce podat pomocnou ruku?

Za dobu, co se věnuji své vizážistické profesi, jsem se setkala s mnoho ženami, různých věkových kategorií. Převážně to byly mladé slečny a také maminky na mateřské dovolené. Do mých rukou se svěřily v době očekávání miminka nebo po jeho narození, třeba v rámci novorozeneckého focení.

Takže jsou to maminky na mateřské dovolené?

Zejména novopečené maminky mají pocit, že se zanedbávají, celodenní i celonoční kolotoč kolem miminka a následné i většího dítěte přivede maminky k pocitu, že líčení je zbytečné.

Jaký názor na líčení a kompletní péči mate Vy?

Řekla bych, že opravdu není pravdou, i když tak mnoho žen smýšlí, že mateřství rovná se úbytek krásy. Naopak. Mnoho žen, které jsem v tomto období viděla, jakoby ještě více rozkvetly do krásy. Přesto však mnoho z nich na mě mělo stejný požadavek: chtěla bych nalíčit tak, abych se zase cítila dobře. Kvůli sobě, kvůli manželovi apod. S ochotou jsem jim vždy vyhověla. Na výsledku líčení mě vždy nejvíce těší právě ty nadšené reakce, kdy se žena nemůže poznat, cítí se lépe a děkuje mi, že se takto skvěle necítila již dlouho.

Pokud se žena chce líčit, musí utrácet vysoké sumy za značkovou kosmetiku, nebo stejnou parádu dokáže udělat i s výrobky z dobříšských drogérií?

Stojím si za názorem, že profesionální produkt má svou hodnotu z nějakého důvodu. Samozřejmě, že HD make up neposkytne stejně dokonalou službu jako ten za 100 Kč, přesto jsem však v místní síti drogerií objevila dá se říci poklady, kterými žena pro běžný den vytvoří krásný a dlouhotrvající look. I s tím ženám na kurzech radím, pokud do dekorativní kosmetiky nechtějí investovat tisíce.

V každé ženě je trošku citu pro líčení. Opravdu musí navštěvovat speciální kurzy?

Každá z nás dostala do vínku schopnost poznat, co jí sluší, v čem se cítí sexy a sebevědomá. Mnohdy se v tom hledáme dlouho, než na to přijdeme. To platí i o líčení. Absolvovat kurz neznamená jen naučit se techniky líčení, tipy a triky, je to také o tom ženě připomenout, co je na ní krásné. Mnohdy na to ženy totiž zapomínají, to zejména pokud mají fyzicky či psychicky náročnou práci, jsou zavaleny tokem mateřských povinností atd. Často druhá strana umí lépe podat, co je na naše přednost. A že to často nebývá jen jedna. Pomáhám ženám znovu objevovat jejich vnější krásu a podpořit ji na míru radami, kterými ji mohou prostřednictvím kosmetiky vyzdvihnout.

Facebook Comments