Klub Terén je nízkoprahové zařízení pro děti a mládež ve věku od 11 do 18 let z Dobříše a blízkého okolí. A proč nízkoprahové? Jednoduše proto, že můžete přijít a odejít kdy chcete, nevyplňujete žádnou přihlášku, nic neplatíte, stačí, když se nám představíte křestním jménem nebo pod přezdívkou. Zdali se zapojíte do dění v klubu, je zcela na vás.

Ilustrační foto I foto: Pxls

„Otevírací doba zůstává již od ledna 2016 stejná a jsme tady pro vás – vaše děti každé pondělí, úterý a čtvrtek od 12 do 18 hod., ve středu od 14 do 16 hod. Sídlíme na adrese: Jáchymovská 1869. Služba je zcela ZDARMA. Dětem se věnují tři sociální pracovnice,“ uvádí za tým klubu Terén Radka Kočová.

Terén nabízí bezpečné prostředí nejen pro trávení volného času. V klubu platí základní pravidla, mezi která patří: žádný alkohol, drogy v klubu a přilehlém okolí, žádná agrese, vzájemný respekt. Děti mají možnost svěřovat se se svými problémy, využít nabídky doučování. Každý měsíc probíhají diskuze na různá témata – bavíme se s dětmi o jejich názorech, postojích a společně se tak snažíme předcházet jejich ohrožení sociálně patologickými jevy. Dětem je k dispozici počítač s internetem, fotbálek, šipky a velké množství společenských her.

„Klub pořádá i aktivity mimo klub – jednodenní výlety, kulturní akce, podzimní výjezd (3-4 dny trávíme mimo město). V létě proběhl již čtvrtý příměstský tábor,“ doplňuje Radka Kočová.

A na co se můžete v klubu Terén v nejbližší době těšit?

  • V září (29. 9.) je plánována návštěva muzea voskových figurín v Praze a výlet za sportem, do aqvaparku a tělocvičny.
  • Podzimní prázdniny stráví zájemci z klubu Terén mimo město (tzv. podzimní výjezd) a jako každý rok bude před začátkem adventu věnován čas vánočnímu tvoření. V plánu jsou také oblíbené „přespávačky“ na klubu.

V případě zájmu o aktivity mimo klub je nutno vyzvednout přihlášku, a to přímo v prostorách NZDM Terén.

Aktivity klubu můžete sledovat na Facebooku či na webových stránkách.

Facebook Comments