Po dlouhé době představujeme pejska, který potřebuje opravdu báječný domov. Je to Ralfík, který je už ve svých přibližně 10 měsících hrdina. Protože tenhle pejsek, krásný a velký kříženec staforda, se narodil s vadou kyčle, nebo někdo hodně zanedbával jeho výživu…

Ralf I foto: SZ

“Jenomže aby toho nebylo málo, našel se s roztříštěnou stehenní zlomeninou, kterou zřejmě jeho původní páníčci nechali, asi kvůli penězům, ledabyle odoperovat. Ralf se ale díky špatně podchycené zlomenině bídně hojil, a tak ho jednoho dne kdosi našel na ulici a odvezl do ne úplně pohodového útulku. Tam ho opět měl v péči veterinář, který nebyl ortoped a doporučil Ralfa uspat, protože si špatně umístěné železo v noze kousal a velmi ho to bolelo.  

Hodné tety, které do toho útulku chodí pomáhat, chtěli dát tomuto mladému krasavci šanci, a tak ho jedna z nich dovezla k nám. Ralfíka jsme vzali na veterinu ke specialistovi ortopedovi s myšlenkou, že už třeba ani noha nepůjde zachránit, ale naštěstí šla. Ralfík už se u nás přes měsíc léčí a brzo ho čeká kontrolní rentgen. Krásně u nás přibral, rozkvetl a s radostí si hraje. Zatím je bezkonfliktní jak ke psům, tak k lidem. Ale z povahy jeho plemene už teď nemá rád, když ho někdo tlačí přes jeho tvrdohlavost, ale jak jinak, po dobrém a za pamlsek cokoli.

Ralfík už si vytrpěl dost a my mu slíbili, že jeho další osud bude v dobrých rukách. Potřebuje hodně drbacích a přetahovacích rukou, důslednou výchovu a klidné procházky. Vzhledem k jeho “opotřebované” kyčli se nehodí na fyzické sporty. Je to pohodář, co mu bude dobře tam, kde jste vy. Doufáme, že Ralfík nebude na svojí báječnou rodinu čekat dlouho a brzo se nám ozvete,” říkají Srdeční záležitosti.

Voříškiáda

Dneska se vám nebudeme snažit mluvit do duše, ale moc rády bychom vás pozvali na příjemnou akci, kde se se svým pejskem můžete pobavit, a i něco hezkého vyhrát, a ještě podpořit pejsky a kočičky v naší péči. Je to 4. ročník Voříškiády, který se koná stejně jako v loňském roce v Památníku Karla Čapka na Strži ve Staré Huti 24. září.

Facebook Comments