Už o tomto víkendu dobříšský skatepark zažije zase řádnou porci kultury, adrenalinu a zábavy. Proč? Vrací se do něj našlapaná akce Bike Fight! Těšit se můžete na VI. ročník závodů free style BMX, na jedinou sportovně kulturní akci svého druhu s hudební produkcí až do 00:59.

Bike Fight 2013 I foto: Bike Fight

Za celou akcí Bike Fight stojí organizace D Fight, kterou zhruba před sedmi lety založil Aleš Křivánek, Michal Křivánek a Petr Holan. Parta se aktivně angažuje v otázce dobříšského skateparku, to však není zdaleka jediné, čemu se věnují. Pod záštitou organizace zorganizovali už 20 akcí, z toho se sedmkrát jednalo o free style BMX. „Právě sérii závodů Bike Fight považujeme za svůj největší úspěch, akce se pravidelně účastní okolo 500 diváků,“ hodnotí parta D Fight. Podařilo se jim ale zorganizovat i pět klubových akcí, originální pálení čarodějnic, graffity jam formou rekonstrukce místního skateparku a šestkrát chill out zónu na Májových slavnostech města Dobříše. „Organizaci akcí všichni věnujeme desítky hodin volného času, a to bez nároku na honorář. Pokud je akce zisková, peníze jsou investovány do dalších aktivit organizace D Fight,“ říká Aleš Křivánek.

Akci Bike Fight 2017 nastartují závody free style BMX

Open-air akce startuje v sobotu 9. září od 14.00 hodin, konec je oficiálně stanoven na 00.59 hodin. Vstupné na celou akci stojí 80 Kč na hlavu. Celý program bude probíhat v dobříšském skateparku, a to včetně večerní hudební produkce. Závody „velkejch bláznů na malejch kolech“ budou probíhat od 15.30 do 19.00 hodin. Závody free style BMX jsou otevřeny pro všechny talentované jezdce. Ti se v úvodu závodu zúčastní kvalifikace, ze které postoupí několik nejlepších do finálové fáze závodu. Pro nejlepší jezdce závodů budou připraveny věcné ceny od partnerů akce v hodnotě 30 000 Kč,“ přiblížil Aleš Křivánek. Riders můžou najít podrobnější informace na Facebooku organizace D Fight.

Během dne se o hudební produkci postarají tři DJs, kteří dokáží perfektně přenést energickou hudbu do publika a jejich oblíbený punk-rock’n’roll bude skvělou kulisou pro adrenalinem nabité závody. Jsou však schopní zalovit i v jiných žánrech, a tak si na notu může přijít opravdu každý.

Po skončení denního programu ve skateparku se mohou jezdci i diváci těšit na pestrý večerní hudební program přímo v areálu dobříšského skateparku.

Večerní hudební nálož. Vrcholem budou legendy českého hip-hopu Prago Union

Dirty Blondes jsou nebezpečná pražská sebranka, která vám naservíruje pěkně horkej dirty rock”n”roll. Výrazná kytara a melodické linky vám dají vzpomenout kapely jako The Hives nebo The Subways, ale Dirty Blondes zacházejí svou tvorbou mnohem dál. Kapela si získala a stále získává fanoušky hlavně pro svou nekompromisní energickou show. Skvělý ženský vokál, kytary létající vzduchem, ba ani hořící bicí nejsou na jejich koncertech výjimkou.

Trio vystupující pod jménem Blastersex. Jejich muzika spojuje electro, soul, dance a mnoho dalších stylů. Jako kapela Blastersex vystupují druhým rokem, neznamená to ale, že by byli nováčky. Nepřehlédnutelnou zpěvačku s jedinečnou barvou hlasu Marianu Wesley si můžete pamatovat jako součást kapely Prague Ska Conspiraci. S Cyrilem Šupem za bicími a Evženem Dvořákem u keyboardu vytvářejí neopakovatelnou show.

Prago Union jsou legendami českého hip-hopu, avšak jejich šéf není hezoun ze žurnálu a stát se “sexsymbolem” už “kousající bezzubý básník” Kato asi taky nestihne. Jejich pecky nehrajou rádia a na trpitele to neuhrají – dramaturgové je nebojkotují. Nemají hit a pozor: nemají ani pořádný skandál. Jsou dřevní, jsou zemitý, páchnou člověčinou a fanoušky maj skalní. Maj je napříč žánry a mají jich tolik, že hrají jako málokdo. Mají doma 2 ceny Anděl a kritika je uctívá.

Doprovodný program

Doprovodný program zaručuje, že nudit se nebudete ani na chvíli. Těšit se můžete na:

  • JÄGERMEISTER bar a jeho TOP hostesky
  • BURGERY OD Salt’n’Pepa Foodtruck
  • EXHIBICE BIKE TRIAL JAN SLADKÝ
  • D FIGHT bar, herní zóna (fotbálek, stolní tenis, minigolf, petanque) a další…
Facebook Comments