V předposledním víkendu této sezony odehrála naše mužstva další mistrovská utkání. Naši muži získali plný počet bodů, což je cenné hlavně pro B-tým, který bojuje o druhé místo okresního přeboru. Starší dorostenci hráli takzvanou baráž, ve které výsledkově neuspěli. Naopak starší i mladší žáci bezpečně zvítězili. Příští týden zakončí naše mužstva tento úspěšný ročník a čeká nás rovněž i koncert skupiny Kabát Revival na stadionu V Lipkách.

Ilustrační foto I foto: Pixabay

Dobříš – Klatovy 3:1 (1:0)

V posledním domácím utkání domácí hráči opět potvrdili dobrou formu a brankami v poslední čtvrthodině rozhodli o dalších bodech. Hlavně v první půli viděli diváci dobrý fotbal s častou střelbou.

Dobříšským vyšel hned úvod. Nejprve Dort našel Maryšku, ale s jeho střelou si gólman hostů poradil. Vzápětí po dlouhém autovém vhozu Maryšky se hlavou prosadil Talůžek a vstřelil úvodní gól. Hrál se oboustranně útočný fotbal, ale domácí, ba rozdíl od soupeře si dokázali vypracovat více příležitostí. První možností klatovských byla hlavička Bezděk. Na druhé straně opět nebezpečně hlavičkoval Talůžek a Procházka následně špatně trefil míč. Střelu Maryšky vykopl obránce z branky, akrobatický střelecký pokus stejného hráče také nevyšel, těsně vedle brány mířil Junek. Hosté pak mohli vyrovnat, ale tvrdou střelu z hranice „šestnáctky“ vyrazil Šedivý. Domácí měli další možnosti. Maryškovi ukopl míč na poslední chvíli Stetsenko a brankář hostů Sklenář si poradil se střelou Talůžka i dorážkou Procházky. Rychlonohý klatovský útočník Krásný prošel po brankové čáře, avšak mířil jen do boční sítě a na druhé straně se do šance protlačil Dort, kterému v gólu zabránil Sklenář. V závěru první části Maryška nepřehodil vybíhajícího gólmana a po přihrávce stejného hráče Dort zasáhl míč jen špičkou kopačky.

Druhá půle již tolik možností nepřinesla a dobříšští začali hrát pasivně. Nejprve musel řešit šedivý střelu Marka, ale v zápětí dobříšského brankáře prostřelil v 60. minutě Kotrba. Domácí pak trochu přidali. Junkův centr přistál na břevně, Maryška pálil vysoko nad branku a po přímém volném kopu Dorta Talůžkovu hlavičku s problémy zachytil klatovský brankář. Důležitý moment přišel v 75. minutě. Po rohovém kopu jednomu z hostujících hráčů zasáhl míč ruku a Dort z penalty přidal druhý gól. Hosté začali hrát aktivněji a toho využívali dobříšští k rychlým protiútokům. Šance se zrodily na obou stranách. Přímý volný kop Kotrba vytáhl Šedivý, Dortova hlavička cíl nenašla, průnik Bezděka skončil rohovým kopem, po jehož zahrání nastal zmatek před domácí brankou, který vyřešil Procházka odkopem. Definitivní rozhodnutí přinesl pět minut před koncem únik Maryšky, po jehož přihrávce pečetil vítězství Dort.

Branky: 75.(p.k.) a 85.Dort, 4.Talůžek

Rozhodčí: Průcha

ŽK: 0 – Dolanský, Pavlovič

Diváků: 500

Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek, Rychlík, Pokorný – Junek (73. Petrlík), Nikl (46. M.Puchmajer), Liška, Šrain (44. O. Puchmajer) – Dort, Maryška

Statistika

Střely: 12:9, z toho na branku: 9:7. Rohové kopy: 5:9. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 14:13

V průběhu zápasu proběhla anketa fanoušků o nejlepšího hráče jarní části. Tradičním vítězem se stal Štěpán Maryška, na druhém místě skončil těsně Robert Talůžek a třetí byl Filip Dort.

Dobříš B – Krásná Hora 8:0 (5:0)

Proti předposlednímu týmu tabulky si naši hráči s chutí zastříleli. Soupeř nekladl větší odpor. Naši hráči tak mají stále ve svých rukách druhé místo okresního přeboru.

Branky: 9., 58. a 86. Mann, 35. a 41. Junek, 3. Talůžek, 31. Liška, 55. Hemr

Rozhodčí: Švidkov

Diváci: 50

Dobříš B: Weber – Petrlík, Zbíral, Talůžek (46. Hemr), Karásek – Suchan, O. Puchmajer, Kuchař, M. Liška – Junek, Mann
Kr. Hora: J. Čanda – Švec, Lhotecký, Krůta, Sirotek, M. Hubička, Turek, V. Čanda, J. Hubička, Michalec, Čihák

Starší dorost

Dobříš – Poděbrady 3:6 (1:3)

V prvním barážovém utkání jsme brzy prohrávali o dva góly. I když jsme později snížili, hosté ještě do poločasu skóre opět navýšili. I ve druhé půli jsme dokázali snížit na jeden gól, avšak v závěru se soupeři podařilo vstřelit dva góly a tím zápas rozhodnout.

Dobříš: Kratina – Patetl, Schütz, Tran, Čálek, Slunečko, Kadlečík, Zdrubecký, Mařík, Burian, Semančík. Střídali: Jindrák, Bureš, Kvapil, Kilián, Bartoš

Branky: 35. Zdrubecký, 66. Jindrák, 84. Semančík

Rozhodčí: Burian

Poděbrady – Dobříš 3:2 (2:0)

Ani v odvetě se našim hráčům nepodařilo zvítězit. Po dvoubrankovém vedení po první půli, přidali domácí i třetí gól. Pak se podařilo našim hráčům snížit, ale kontaktní branku jsme vstřelili až v poslední minutě a tan nezbyl čas na dorovnání skóre.

Dobříš: Malý – Patetl, Schütz, Tran, Čálek, Bureš, Slunečko, Kadlečík, Mařík, Burian, Semančík. Střídali: Jindrák, Chýla, Kvapil

Branky: 61. Kadlečík, 90. Burian

Starší žáci

Sn. Kladno – Dobříš 0:5 (0:1)

Po čase opět naši kluci zvítězili nad posledním týmem tabulky. Po půli jsme vedli o gól. Dva slepené góly po přestávce rozhodly. Poslední branky jsme přidali v závěru zápasu.

Dobříš: Fiala – Homolka, Horáček, Hrbek, Kuchař, Boudník, Čihák, Vodenka, Holman, Hovorka, Píša, Čoudek, Karas, Sklenář, Sirotek, Pinc

Branky: 42. a 67. Vodenka, 24. Sklenář, 46. Píša, 68. Hrbek

Mladší žáci

Dobříš – 1. FK Příbram 5:1 (5:0)

O svém vítězství rozhodli kluci již v první půli. Ve druhé části utkání hosté jen korigovali. V posledním utkání v Obecnici budou hrát kluci o přeborníka okresu.

Dobříš: Diviš – Vinduška, Petrlík, Panuška, Píša, Havelka, Fenyk, Obermajer, Tran,  Skála, Škodný, Sobotka, Mareš

Branky: Havelka, Škodný po 2, Mareš