Hendikepovaný český sportovec Honza Tománek ve čtvrtek 8. června besedoval s dětmi v mokrovratské lesní školce o sportování vozíčkářů, o tom, jaké on sám používá vybavení a o všem dalším, co děti zajímalo a na co se ptaly.

Dětem a dospělým srozumitelnou formou a s praktickou ukázkou vybavení Honza Tománek představil některé sportovní disciplíny, jako je například plavání, jízda s handbikem nebo běh s běžeckou formulí. Děti si mohly vše osahat a vyzkoušet. Celá beseda probíhala v jurtě přímo v lesní školce Dítě v lese v Mokrovratech a zúčastnilo se jí 12 dětí.

Kromě těch nejmenších se všechny bavily a zvídavě vyptávaly, neodolali dokonce ani dospělí. Honza odpovídal na všechno s úsměvem, do přednášky se opravdu položil a názorně vše předváděl. Nejvíce zaujala malé posluchače asi běžecká formule, v které závodník klečí a u které Honza předváděl, jak se dělají zatáčky pouze na zadních kolech.

Přibližně za týden se Honza Tománek chystá na dlouhý triatlon v Lucembursku, který je zároveň kvalifikací na Mistrovství světa v USA. Držíme palce, aby se Honza dobře umístil a kvalifikoval a veškerá zranění a zdravotní problémy se mu vyhnuly.

Facebook Comments