Taky vám už cukají nohy nedočkavostí a chtějí vyjet na zasněžený kopec? S lyžemi ani prknem nemusíte daleko, už dnes startuje lyžařská sezona v blízkém ski areálu Monínec, který zahajuje lyžařskou sezonu jako jeden z prvních tuzemských komplexů.

Ilustrační foto I zdroj: Pxls

Hotelová sjezdovka se spustila 26. října

Areál se pro sněhové nadšence otevřel už dnes, ve čtvrtek 26. října. Areál se otvírá ve čtvrtek kvůli podzimním prázdninám, zajezdit si na 170 metrové sjezdovce tak můžete ještě i v pátek, poté bude areál otevřený o víkendech. V současné době je na sjezdovce přibližně půl metru technického sněhu. Meteorologové ovšem slibují, že by v horských oblastech mělo začít sněžit velice brzy.

Horní část sjezdovky – 600 metrů dlouhý úsek – bude zprovozněna na víkendy až od 17. listopadu a pak také od úterý do soboty pro noční lyžování.

Když nebude přírodní, svezete se na technickém sněhu

Areál Monínec v loňském roce poprvé začal využívat kromě přírodního i technický sníh. Ten je založený na dvou hlavních zdrojích, a to vodě a vzduchu. Sníh vyrobený prostřednictvím technologie Snowfactory tvoří malé ledové šupinky, které mají teplotu -5 °C. Tuto technologii zasněžování začal areál využívat jako první domácí areál a podle výsledků se osvědčila.

Technický sníh v kombinaci s dobrými přírodními podmínkami Monínci zajistil vyšší návštěvnost, počet návštěvníků se v loňském roce zvýšil až o polovinu. Monínec v loňské sezoně evidoval návštěvnost kolem 80 tisíc. Díky technologii se zvýšil i počet dní, kdy byl areál pro lyžaře otevřený, a to ze 74 na 131.

Největší středočeský areál Monínec leží necelých 50 km od Dobříše a 30 km od Příbrami, nedaleko města Sedlec-Prčice. Areál nabízí 1 200 metrů dlouhou sjezdovku a také zázemí pro odpočinek. Areál nabízí svým návštěvníkům dvě červené sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů. Pak je zde Hotelová sjezdovka, snowpark a nová Funline trať.

Zvýhodněné „jízdné“ pro ty, co si skipas koupí online

I v letošním roce si skipasy můžete pořídit online. Celodenní skipas v hlavní sezoně přijde lyžaře na 595 Kč, pokud si jej zakoupíte online, bude vás stát o 50 Kč méně. Stejná sleva pak platí pro dětský skipas. Stále oblíbenější se stává varianta tzv. časové peněženky, z níž se vám odečítají peníze za hodinu strávenou na kopci. Oproti klasickým skipasům se jedná o nejlevnější variantu, zakoupit si můžete 5 až 30 hodin, vyčerpat je pak můžete během celé sezony.

Facebook Comments