Oblastní nemocnice v Příbrami se včera stala dějištěm hned dvou vystoupení, která spadala pod Festival Antonína Dvořáka. Na nich se kromě mladých profesionálů představili i žáci příbramských uměleckých škol. Každému z vystoupení přihlíželo několik desítek lidí.

Krátce po 11. hodině uvedl první z vystoupení herec příbramského divadla Lukáš Typlt. Před hlavním vchodem se uskutečnilo představení s názvem „Dostaveníčko“. Na jeho úvodu vystoupil sbor ZUŠ A. Dvořáka, který vystřídala čtveřice hornistek pod názvem QHorns. Po téměř hodinu dlouhém představení se hudební festival přesunul na náměstí TGM, aby se ve 13 hodin opět mohl vrátit.

Druhé vystoupení se uskutečnilo v prostoru recepce nemocnice a jeho největší hvězdou bylo smyčcové kvarteto Farfalle. Zahanbit se ale nenechal ani kytarový a violoncellový soubor ze ZUŠ T. G. Masaryka, který vystoupil na úvod. Podle ředitelky festivalu Albíny Houškové bylo cílem akce přivést klasickou hudbu do netradičních míst a potěšit všechny přítomné poslechem něčeho příjemného a zároveň motivovat mladé umělce v jejich další kariéře.

Facebook Comments