Milí milovníci pejsků i lidé, kteří máte rádi příběhy s dobrým koncem, dnes vám Srdeční záležitosti představí krásnou, asi pětiletou kříženku ovčáka Ritu, která po strastiplném životě konečně našla bezpečí a péči. Teď hledá nový domov s milujícím zázemím.

Rita hledá domov I foto: Jana Kuzniková Drážďanská, Srdeční záležitosti

Do dobrých rukou Srdečních záležitostí se dostala od nepřizpůsobivých občanů se čtyřmi štěňátky. Bohužel celý život rodila, aby mohli za pár stovek prodat sotva pár týdnů stará štěňata. Rita přišla o levou zadní nohu, vzhledem k lokalitě, kde se nacházela, to byl pravděpodobně úraz od vlaku. Zranění je však staré a Ritě ve šťastném životě nepřekáží. Rita zažila spoustu nezájmu, špatného zacházení a smutku nad štěňátky, což je vidět v jejím výrazu.

Na lidi však nezanevřela a přímo je zbožňuje. Její vítací rituály nepřeslechnete a Ritu rozhodně nepřehlédnete. Má ráda kratší procházky, spolehlivě ohlídá zahradu a pak ulehne do pelíšku poblíž vás. Její věrná ovčácká povaha se v ní nezapře. S pejsky i s fenkami po seznámení vychází bez problémů.

Rita svoje štěňátka u nás dovedla do věku, kdy odcházejí do nových domovů, prošla odčervením, očkováním a čipováním. Trochu si odpočine po štěňátkách, pak jí čeká kastrace a my pevně věříme, že i nový domov.

Její majitelé můžou být mladí i staří, je vhodná k osamocenému člověku zrovna tak jako do velké rodiny. Důležité je se do Rity zamilovat a být ochotný se o ni postarat až do konce jejího života. Pokud zrovna vás Rita oslovila, volejte 777 577 376. Nekupuj… adoptuj.

A kdo se skrývá za Srdečními záležitostmi?

Jana, Markéta, Ivana a Janča (kočičková):

Poznaly jsme se v místním dobříšském útulku, začaly společně pomáhat ještě v nedalekém azylu u Berouna a poté i v dalších útulcích. Spojilo nás to a zjistily jsme, že se skvěle doplňujeme. Prostě to bylo ku prospěchu pomoci psům, a tak jsme začaly fungovat jako projekt Srdeční Záležitosti pod jednou z tehdy největších organizací v republice. Fungovalo to i nadále, a tak jsme se rozhodly založit vlastní spolek – prvním dnem roku 2016 tak vznikly Psí Záležitosti z. s. Zde najdete další pejsky a kočičky k adopci a také více informací o spolku.

Ihned po založení se nám však ozvala Janča z kočičího depozita u Dobříše, a tak napříč názvu jsme přibraly ještě kočičky. Některé pejsky máme ve Staré Huti a některé v dočasných péčích. Pomáhají i dobrovolníci, venčitelé, což jsou převážně místní lidé, za což jim moc děkujeme.

Pejsci, fenky a kočičky od nás většinou odchází odčervení, očkovaní, kastrovaní a čipovaní, popřípadě vyléčení či s nasazenou léčbou, pokud je to třeba. Záleží však na konkrétním případu, věku a stavu pejska či kočičky.

Vždy jsme raději, pokud se případní zájemci  s pejskem či kočičkou přijedou nejdříve seznámit a můžeme se poznat, u štěňat, koťat a bezproblémových zvířat je adopce většinou jednoduchá. U těch problémovějších to chce určitě více návštěv a hodně se řídíme tím, jak daný pes či kočka na budoucí majitele reaguje.

Daří se nám umisťovat velmi dobře, za což jsme rády. Největší pochvalou pro nás jsou fotky a zprávy z nových domovů a to, že jsou s námi noví páníčci nadále v kontaktu. Uvítáme mezi sebe i další dobrovolníky, kteří budou moci poskytnout třeba dočasnou péči některému pejskovi či kočičce, budou moci jezdit s našimi svěřenci na akce, či nám rádi pomohou na stánku. Přijdou pejsky vyvenčit nebo se s nimi pomazlit. Iniciativě se meze nekladou, za vše jsme rády. Těšíme se na každého.

Zdroj: Jana Kuzniková Drážďanská, Srdeční záležitosti

Facebook Comments