V poslední týdnu sezony se řešily dvě otázky. Zda muži B-týmu vybojují postup a zda naši mladší žáci se stanou mistry okresní soutěže. Na odpověď na první část otázky si musíme ještě počkat, na druhou část otázky je odpověď záporná. Ale začněme popořádku. Muži A prohráli svůj poslední zápas. Ani v tomto utkání nezklamali a po půli dokonce vedli.

Poslední zápas sezony I foto: archiv MFK Dobříš

„Béčko“ mužů zvítězilo v posledním utkání, i když prohrávalo již 2:0. Zda využije právo postupu do vyšší soutěže, se bude teprve řešit. Dorostenci již mají svoje soutěže za sebou a starší žáci prohráli svůj poslední zápas. Mladší žáci nakonec svůj boj o titul také prohráli, avšak druhé místo je úspěchem. Svou dominanci potvrdil první tým starší přípravky i v posledním utkání a zaslouženě obdržel pohár okresního výboru FAČR.

Admira Praha – MFK Dobříš 6:3 (2:3)

Poslední zápas úspěšného fotbalového ročníku odehráli dobříšští fotbalisté na půdě pražského týmu. Utkání přineslo oboustranně hezký kombinační fotbal s devíti brankami.  Rozhodlo se ve druhé půli, kdy domácí hráči předvedli několik hezkých akcí, které také úspěšně zakončili.

Hned v úvodu zahrozili domácí hlavičkou Mošny, která skončila vedle branky. Několik rohových kopů i centrů do „šestnáctky“ branku nepřineslo. Dort našel přihrávkou Maryšku, ale domácí stačili odvrátit na roh. V 15. minutě po centru Zahálky se ze vzduchu trefil Michálek a vstřelil úvodní gól. Za dvě minuty bylo srovnáno, když Komínek zahrál prudkou „malou domů“, kterou brankář nezpracoval a pro Maryšku nebyl problém vyrovnat.

Dobříšští měli další šance. Po hezké akci Pjatáka, poslal jeho centr Maryška nad bránu a rychlý protiútok zakončil Junek střelou vedle branky. Ve 34.minutě se hosté dočkali vedení, když centr Junka poslal hlavou do sítě O. Puchmajer. Na druhé straně zamířil hlavou nad břevno Mošna. Ve 38. minutě nastřelil Majer, zřejmě před „velkým vápnem“, ruku M. Puchmajera a Zahálka z pokutového kopu vyrovnal na 2:2. Přesto šli hosté v první půli podruhé do vedení. Maryška si před „šestnáckou“ připravil palebnou pozici a střelou k tyči přidal třetí gól.

Ve druhé půli však domácí získali převahu a Dobříš se soustřeďovala na nakopávání míče Maryškovi. Po rohovém kopu vyrazil Šedivý střelu Kurka a krátce na to si poradil i s tvrdou střelou stejného hráče. Přesto mohli dobříšští vedení navýšit. Po odkopu Talůžka se uvolnil Maryška a Dort jeho přihrávku poslal nad břevno domácího gólmana Víška.

Domácímu Mošnovi pak rozhodčí neuznal pro ofsajd gól hlavou, avšak v 57. minutě hosté nepokryli Zahálku, který vyrovnal. Pak po centru Kurka neuspěl Pavlata, ovšem v 61.minutě po přihrávce Zahálky přidal čtvrtý úspěch Admiry Šmídrkal. Za šest minut zaváhal Šedivý při odkopu míče a Mošna hlavou zakončil úspěšnou desetiminutovku hostů. O utkání tak bylo rozhodnuto. Šedivý musel ještě vytáhnout nad břevno střelu Zahálky a deset minut před koncem přidal po ztrátě míče před „vápnem“ šestý gól Jackl. Sedmému gólu domácích zabránil Talůžek pádem do střely.

Branky: 39. (p. k.) a 57. Zahálka, 15. Michálek, 61. Šmidrkal, 67. Mošna, 80. Jackl – 17. a 45. Maryška, 34. O. Puchmajer

Rozhodčí: Langmajer

ŽK: Zahálka, Fric, Komínek – Procházka, Talůžek

Diváků: 145

Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek, Rychlík, Pokorný – Pjaták(69.Petrlík), M. Puchmajer, O. Puchmajer, Junek – Dort, Maryška

Statistika:

Střely: 19:9, z toho na branku: 10:5

Rohové kopy: 9:4

Ofsajdy: 3:1

Fauly: 9:8

Rosovice – Dobříš B 2:3 (2:1)

V souboji o druhé místo nakonec zaslouženě naši hráči zvítězili, přestože museli dotahovat dvoubrankový náskok soupeře. Dobříš postavila tři stabilní hráče „áčka“ – Talůžka, Dorta a Pjatáka. Projevilo se to až ve druhé půli. Rozhodly dva slepené góly. Navíc jsme nevyužili několik výborných příležitostí. Tři body nakonec zachránil brankář Weber, který vytáhl v poslední minutě ze šibenice trestný kop Staroby.

Trenér Miloš Krátký: O tom, zda budeme hrát příští sezonu v I.B třídě, se v klidu pobavíme s hráči i funkcionáři. Je to příliš vážný krok na unáhlené rozhodnutí.

Branky: 18. Rampa, 23. Tran – 27. z pk Dort, 52. Kuchař, 53. Karas

ŽK: Kordule, Staroba

Rozhodčí: Sandr

Diváci: 60

Rosovice: Soukup – Formánek (77. Švejnoha), Fiřt, Procházka, Kordule, Gregorek (55. Štofíra), Pinsker, Staroba, Rampa (24. Peták), Tran (52. Kotrbatý), Kopecký

Dobříš B: Weber – Petrlík (78. Zbíral), Jechort, Talůžek, Karásek – M. Liška (17. T. Šebek), Kuchař, Dort, Suchan (71. Rychlý) – Mann (40. Pjaták), Karas

Starší žáci

Dobříš – Klatovy 1:5 (1:1)

V zápase se naši hráči sice ujali vedení, ale soupeř ještě do poločasu srovnal. Rozhodl úvod druhé části utkání, kdy jsme obdrželi rychlé branky.

Dobříš: Fiala – Homolka, Horáček, Hrbek, Kuchař, Boudník, Čihák, Holman, Hovorka, Píša, Čoudek, Karas, Sklenář, Škodný, Sirotek, Havelka, Tran

Branka:15.Holman

Rozhodčí: Máša

Mladší žáci

Obecnice – Dobříš 3:1 (1:0)

Naši kluci bez dvou stabilních hráčů v přímém souboji o první místo prohráli s fyzicky zdatnějším soupeřem. Druhé místo je i tak úspěchem.

Dobříš: Diviš – Vinduška, Petrlík, Píša, Havelka, Fenyk, Obermajer, Tran, Skála, Škodný, Sobotka, Mareš, Říha

Branka: Vinduška