Areál Památníku Karla Čapka ve Staré Huti v neděli 27. září uvítal další ročník svátku milovníků voříšků, tedy Voříškiádu. Akci pořádají každoročně Srdeční záležitosti, spolek věnující se záchraně a péči o opuštěné a týrané psy a kočky.

V letošním roce byly připravené soutěže pro pány a jejich psí parťáky, kdo svého pejska neměl, mohl si vypůjčit útulkového. Třeba takový Ralfík ze Srdečních záležitostí se zájmem vítal příchozí téměř ihned. Soutěžilo se v roztomilosti, šikovnosti, poslušnosti a souhře s pánem. Do soutěžení se zapojilo dohromady 33 psů.

Na akci bylo možné nakoupit potřeby pro psy a vybrat si mezi věcmi z dobročinného bazaru. Naprosto nepřehlédnutelný byl stánek se sladkými i slanými dobrotami, před kterým zájemci trávili i delší chvíle, protože se nemohli rozhodnout, co z toho skvělého výběru si mají dát. Jen příkladem, domácí medovník nebo fíkový dortík neměly chybu.

Veškerý výdělek z prodeje, vstupného a tomboly bude půjde na nákup krmení a pomůže uhradit veterinární náklady. Na slavnosti všech milovníků voříšků bylo možné blíže se seznámit se spolky Za práva zvířat, Dočasky De De a azyl Tylda.

„Akce pro nás byla velmi povedená, i přes špatné počasí dorazila velká spousta úžasných lidiček, podpořili dobrou věc“, zhodnotila výsledek jedna z organizátorek Markéta Pulkrabová.

Výsledky soutěží:

Štěňata:

 1. Jana Mušková – VIOLKA
 2. Šárka Žohová – SHADOW
 3. Kateřina Roučková SOFIE

Senioři:

 1. Petra Bohušková – WALDA 1. Lenka Wernerová – DINO
 2. Veronika Formánková – BOULI 2. Kristýna Netíková – FIL
 3. Iva Syrová – BETYNA 3. Lucie Roučková – ARGON

Dospělé feny:

 1. Klára Jarešová – ŽANY opět 2x druhé a třetí míst
 2. Jiří Rožníček – Andy 2. Lucie Roučková – Jackie 3. Pavel Kostrhoun – HAKA
 3. Šárka Juhošová AIDA LUČANSKÁ
Dospělí psi:
 1. Šárka Pechová – Richie
 2. “dítě a pes” Marie Bohušková – JERRY
 3. Pes šikula: Šárka Juhošová; – WENDY
 4. “Jaký pán, takový pes” (maska) Martina Dytrichová – Pan Eda

Kočky a psi k adopci si můžete prohlédnout na stránkách spolku Srdeční záležitosti.

Facebook Comments