Už dnes se od 14.00 hodin po celé České republice otevřou volební místnosti a všichni plnoletí občané budou svým hlasem moci posunout konkrétní stranu nebo kandidáta blíže křeslu v Poslanecké sněmovně. Hlasovací lístky dostalo do svých schránek kolem 8 milionů voličů, nenechávejme ale zodpovědnost na ostatních, třeba právě ten váš hlas může být rozhodující. Ukažme, že nám budoucí směřování naší země není lhostejné a staňme se aktivním dílkem, který spolurozhodne o budoucnosti naší země.

Ilustrační foto I zdroj: Pixabay

Už dnes rozhodneme my, voliči, o tom, jaké složení bude mít nová Poslanecká sněmovna, a tím i budoucí vláda. V letošním roce kandiduje rekordní počet uchazečů, celkem o poslanecké křeslo stojí více než 7 500 kandidátů. Dle Českého statistického úřadu tak připadá na jedno z 200 poslaneckých míst přibližně 37 kandidátů. Z toho počtu tak mimo jiné lze odvodit, že i když se to nemusí na první pohled zdát, je z čeho vybírat. Využijte svého základního práva a zvolte některou z kandidujících demokratických stran.

Názor národa reflektují vítězové voleb jen v případě, jedná-li se o demokratické volby. Nemusíme chodit pro srovnání ani příliš daleko, ještě v Československu byly od roku 1948 volby spíše jen formální záležitostí bez možnosti zvolení jiné alternativy. První demokratické volby do Poslanecké sněmovny se uskutečnily až 8. a 9. června 1990 a od té doby se až na výjimky konají pravidelně každé čtyři roky.

Domnění, že jeden hlas nic neovlivní, je chybné. Každý hlas, který zvolí demokraticky smýšlející stranu, pomůže v boji proti radikálním, oligarchistickým a autokratickým stranám. Pokud nevyužijeme svého hlasu, který máme, může se stát, že nám zcela jistě časem někdo zase nakáže, abychom poslouchali a mlčeli. Pojďme volit, ne z povinnosti, ale ze zájmu o budoucnost naší země, naší vlastní.

Volební místnosti se po celé zemi otevřou dnes od 14.00 hodin a region Dobříšska není výjimkou. I zde můžete přijít k volebním urnám na základě rozhodnutí prezidenta republiky v pátek 20. října od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu 21. října od 8.00 do 14.00 hodin.

Přejeme šťastnou ruku při výběru té správné strany.

Facebook Comments