Titulek mluví za vše. Naše „áčko“ v utkání dobré úrovně zvítězilo na půdě plzeňské Doubravky, postoupilo na šesté místo, a definitivně si tak zajistilo účast i v příštím ročníku divizní soutěže. Hůře se vedlo „béčku“. V nekompletní sestavě prohrálo na Spartaku, když ve druhé půli nedokázalo proměnit několik výborných šancí alespoň na vyrovnání.

MFK Dobříš zůstává v divizi I foto: archiv MFK Dobříš

V dohrávaném utkání v týdnu starší dorostenci po vyrovnaném průběhu prohráli.  O víkendu dorostenci (starší i mladší) měli soupeře z konce tabulky, v obou utkáních měli výraznou převahu, tu však zužitkovali pouze starší. Mladší se museli spokojit s remízou. Poprvé v letošním roce zvítězili i starší žáci nad soupeřem z posledního místa tabulky. To jejich mladší kolegové měli těžkého soupeře a poprvé okusili hořkost porážky.

Doubravka –  Dobříš 1:3 (1:2)

Poprvé dobříšští fotbalisté udrželi divizní soutěž více než jednu sezonu!

Dobříšští hráči sehráli na hřišti západočeského týmu jedno z nejlepších utkání tohoto ročníku. V prvním poločase měli sice domácí více ze hry, avšak hosté využívali poměrně častých chyb doubravských obránců. Druhá půle pak přinesla oboustranně útočný fotbal s množstvím šancí. Toto vítězství završilo historický úspěch dobříšského fotbalu.

V úvodu utkání zachraňoval Procházka před domácím Peterkou. V 6. minutě využil Dort zaváhání obránců a prostřelil gólmana. Talůžek poté opět ukopával míč na poslední chvíli a Šedivý zachraňoval při prudké střele Morávka. Ve 20. minutě však dobříšský brankář již nestačil na pohotovou střelu Sýse z otočky.

V dalším průběhu Maryška několikrát málem potrestal některou z častých chyb domácí obrany. Za domácí nebezpečně těsně nad bránu střílel Ungr. Sedm minut před změnou stran padla nejhezčí branka utkání. Maryška uvolnil přesným pasem Procházku, u jeho polovysokého centru byl Maryška dříve než brankář a dobříšský útočník pak pohotově z úhlu přehodil vracejícího se gólmana do branky. V samém závěru Šedivý chytil střelu Ungra a O. Puchmajer málem potrestal další chybu domácích.

Ve druhé půli hra gradovala. Domácí se snažili o vyrovnání, avšak „zatápělo“ jim útočné duo Dort-Maryška. Po centru před bránu vyrazil Šedivý z brankové čáry hlavičku Künstnera a dobříšský gólman vytáhl i přímý volný kop směřující do „šibenice“. Dobříšští odpovídali rychlými ataky. Pjaták vystihl nepřesnou přihrávku obránce, trefil však jen vybíhajícího brankáře Bouzka, který si poradil i s Dortovou střelou po akci Maryšky. Procházka hlavičkoval vedle branky, Maryškovi ukopl míč na poslední chvíli domácí stoper a po dlouhém nákopu Šedivého obešel Maryška dva hráče, ale netrefil branku.

V 65. minutě Liška uvolnil Šraina, na jeho centr Dort nedosáhl, ale Junek mu míč z brankové čáry vrátil a pro dobříšského hráče nebyl již problém poslat míč do opuštěné brány. Obě mužstva pak měla ještě několik příležitostí. U domácích střílel Skopový jen do boční sítě a přímý volný kop Knakala skončil těsně vedle brány. Za hosty Maryška „neukličkoval“ domácího gólmana, po akci Dorta střídající Horáček hlavičkoval nad břevno a M. Puchmajer orazítkoval z dálky tyč.

Branky: 20. Sýs – 6. a 65. Dort, 38. Maryška

ŽK: 0 – M. Puchmajer

Rozhodčí: Štuk

Diváků: 150

Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek, Rychlík, Liška – Pjaták (60. Junek), O. Puchmajer, M. Puchmajer (89. Pokorný), Šrain – Dort, Maryška (77. Horáček)

Trenér Jiří Rychlík:Myslím, že se hrál oboustranně hezký fotbal. Nejdůležitější je, že jsme splnili cíl, udržení se v soutěži. To jsme dosáhli s hráči, kteří nedostávali žádný finanční příspěvek.“

Statistika

Střely: 14:10, z toho na branku: 7:6

Rohové kopy: 8:4

Ofsajdy: 1:2

Fauly: 13:17

Spartak Příbram B – Dobříš B 2:1 (1:0)
V první půli byli domácí lepší a ujali se vedení po chybě brankáře.

Ve druhém poločase jsme přidali, ale po trestném kopu dorazil Spartak míč po druhé do branky. Za Dobříš snížil Junek, když prošel podél brankové čáry a domácí stoper si jeho přihrávku srazil do sítě. Dalších několik šancí jsme již neproměnili a v poslední minutě neodpískal rozhodčí ruku hráče Spartaku ve zdi při přímém kopu.

Branky: 21. Šváb, 61. Matějka – 69. Junek

Rozhodčí: Švidkov

ŽK: Tošovský, Balík –Mann

Diváci: 40

Spartak Příbram B: Javorský – Opička (60. Pilík), Balík, Krejča, Kuba, Mezera (46. Hejna), Rotter, Tošovský (75. T. Machek), Novák (46. Mráz), Matějka (88. Jerman), Šváb
Dobříš B: Weber – Zbíral (67. Čálek), Horáček, Karásek, Petrlík, Pokorný, Rychlý (80. Šišma), Mann, P. Šebek, Junek, Karas

Starší dorost

Sedlčany – Dobříš 4:2 (3:0)

O vítězství favorizovaného soupeře se rozhodlo mezi 25 a 40. minutou, kdy jsme obdrželi tři góly. Ve druhé půli naši hráči sice snížili, ale krátce na to domácí opět skóre navýšili. V poslední minutě jsme jen porážku upravili.

Dobříš: Malý – Patetl, Petrlík, Čálek, Mařík (46. Kadlečík), Slunečko (74. Toufar), Balík (66. Kuchař), Puchmajer, Burian, Semančík, Zdrubecký

Branky: 67. a 90. Zdrubecký

Rozhodčí: Doubrava

Dobříš – Beroun 9:4 (4:1)

Proti poslednímu týmu tabulky naši hráči bezpečně zvítězili a vítězství mohlo být vyšší nebýt zbytečných chyb v obraně. Tři góly jsme soupeři darovali. V závěru utkání jsme dominovali. Za zmínku stojí gól Patetla. Jeho dalekonosná prudká střela se odrazila od břevna do gólmana a poté do branky.

Dobříš: Malý – Farda, Patetl, Čálek, Mařík, Fabián, Slunečko, Ludačka, Balík, Burian, Semančík, Zdrubecký, Bureš

Branky: 17, 26, 53 a 87. Zdrubecký, 39 a 59. Patetl, 57 a 80. Burian, 33. Fabián

Rozhodčí: Šesták

Mladší dorost

Dobříš – Beroun 2:2 (1:2)

Naši kluci měli po celé utkání, a hlavně ve druhé půli výraznou převahu, ale hostům se povedlo dvakrát vést. Vyrovnání jsme se dočkali až čtyři minuty před koncem.

Branky: 17. Farda, 76. Jindrák

Starší žáci

Dobříš – Pavlíkov 4:1 (2:1)

Proti poslednímu týmu tabulky kluci získali rychle dvoubrankový náskok. Hosté v závěru první půle snížili. Ve druhém poločase se nám podařilo přidat další dvě branky a zaslouženě jsme poprvé na jaře získali body. Za zmínku stojí třetí gól, kdy hráč prošel přes tři soupeřovi hráče, a ač faulován, stačil nahrát Boudníkovi do střelecké pozice.

Branka: 12 a 55. Boudník, 7. Čoudek, 55. Homolka

Rozhodčí: Glogar

Mladší žáci

Dobříš Obecnice 1:3 (1:1)

V utkání dvou dosud neporažených týmu se naši hráči velmi snažili, avšak soupeř měl fyzicky vyspělé hráče. Ujali jsme se sice vedení, ale ve druhé půli již kluci nestačili.

Branka: Mareš