Jediný tým, který dokázal o víkendu vyhrát, byli mladší žáci. Nedá se však říct, s ohledem na kvalitu soupeřů, že ostatní mužstva zklamala. Muži A-týmu mohli pouze překvapit se soupeřem bojujícím o postup. Ve vyrovnaném utkání, bez několika opor, protivník ukázal větší kvalitu v koncovce. „Béčko“ mužů doplatilo na množství zraněných a omluvených hráčů obou týmů dospělých kategorií. Těžké soupeře měli i dorostenci a starší žáci, přesto hlavně hráči staršího dorostu nehráli vůbec špatně. Mladší žáci potvrdili svojí současnou suverenitu.

MFK Dobříš I foto: MFK Dobříš

SK Motorlet Praha – Dobříš 4:0 (1:0)

Na půdu pražského týmu neodjeli dobříšští hráči určitě v roli favorita, tím spíše, že kromě dlouhodobé absence Dorta, chyběli i další čtyři hráči. Utkání bylo v poli překvapivě vyrovnané, avšak domácí své příležitosti využili, zatímco hosté si je ani nevytvořili a ojedinělé střely ze střední vzdálenosti končily většinou daleko mimo branku.

První příležitost měl po rohovém kopu Šraina M. Puchmajer, ale hlavou míč minul. To Motorlet hned první příležitost v 10. minutě využil. Obránci nechali vystřelit Jakuba Hájka, Weber sice míč vyrazil, ale zcela volný Sodoma snadno míč dorazil do branky. Domácí to uklidnilo a začali ostřelovat dobříšskou branku. Aktivní byl hlavně Sodoma a jeho několik střel mířilo těsně vedle hostující svatyně. Nejnebezpečnější však byl pokus Lukiče, který Sodoma tečoval těsně nad břevno. Po dvaceti minutách však převzali překvapivě iniciativu hosté, ale jedinou šancí byl pokus Talůžka zblízka do gólmana. V závěru první půle Šrain zachránil skluzem před Pyškem.

Druhý poločas měl podobný průběh. Oba týmy ve středu hřiště sice přesně kombinovali, avšak před brankami byli nebezpečnější jedině domácí. Hned v úvodu zabránil Talůžek brance, ale v 57. minutě se uvolnil Jakub Hájek, přihrál Měskovi a ten z hranice pokutového území střelou k tyči zvýšil na 2:0.

V 68. minutě se prodral podél brankové čáry Laušman a zpětnou přihrávku dorazil potřetí do branky Jakub Hájek a za sedm minutě si střílený centr Laušmna srazil do vlastní sítě Procházka. Pak teprve přišla jediná větší šance hostů. Po přímém volném kopu Rychlíka tvrdě hlavičkoval Talůžek, ale brankář Foferka stačil míč vyrazit na roh. V závěru ještě těsně vedle brány střílel Zdichynec a Weber pádem pod nohy zlikvidoval možnost Laušmana.

Branky: 10. Sodoma, 57. Měska, 68. J. Hájek, 75. vlastní

ŽK: Podzemský – Talůžek

Rozhodčí: Svoboda

Diváků: 168

Dobříš: Weber – Procházka, Talůžek (78. Čálek), Rychlík, Petrlík (85. Horáček) – Pjaták (67. Karas), O. Puchmajer, Obdržal, M. Puchmajer, Šrain – Junek

Trenér Jiří Rychlík byl stručný: Ve vyrovnaném průběhu rozhodlo proměňování šancí.

Statistiky

Střely: 14:13, z toho na branku: 7:4

Rohové kopy: 3:6

Ofsajdy: 3:3

Fauly: 12:10

Kovohutě Příbram – Dobříš B 5:4 (2:3)

Utkání přineslo gólovou přestřelku. V silně kombinované sestavě naši hráči s týmem, který na jaře posílil, neuspěli. Na první branku soupeře jsme vyrovnali, po druhé jsme ještě do poločasu výsledek otočili. Nevyšel nám vstup do druhé poloviny utkání, kdy soupeř otočil výsledek ve svůj prospěch a později přidal další gól. Našim hráčům se ještě podařilo snížit, ale srovnat skóre se již nezdařilo.

Branky: 14. a 49. Nováček, 38. Soucha, 47. Branžovský, 67. Hnízdil – 28. Mann, 42. Suchan, 44. Liška, 78. Kuchař Rozhodčí: Švidkov

Diváci: 30

Kovohutě: Sladký – J. Neliba, Dobák (46. Černohorský), V. Neliba (88. Hudeček), Netušil, Nováček, Kinčl, Soucha, Branžovský, Hnízdil (89. Oshovskyi), Šlechta

Dobříš B: Malý – Čálek, P. Šebek, Zbíral, Karásek, Liška (56. Semančík), Kuchař, Řechka, Mann, Suchan (70. Junek), Šišma (56. Zdrubecký)

Starší dorost

Dobříš – Hořovicko 0:1 (0:1)

Jak je obvyklé, naši dorostenci hrají lépe se soupeři, kteří patří ke špičce soutěže. I tentokráte předvedli proti vedoucímu týmu dobrý výkon. Zvláště v prvních dvaceti minutách, měli několik dobrých příležitostí ke skórování. Skórovali však pouze hosté ve 34. minutě. Ve druhé půli si Hořovicko poměrně bezpečně náskok udrželo.

Dobříš: Malý – Patetl, Petrlík, Kadlečík (83. Ludačka), Slunečko (83. Farda), Tran, Balík, Kratina, Burian, Zdrubecký, Semančík

Rozhodčí: Šesták

Mladší dorost

Dobříš – Hořovicko 0:6 (0:4)

Na svého soupeře kluci nestačili.

Rozhodčí: Šesták

Starší žáci

Dobříš – Jesenice 0:4 (0:1)

I přes porážku kluci, zvláště v první půli, hráli dobrý fotbal. Neproměnili však několik slibných šancí.

Dobříš: Hrbek – Boudník, Čihák, Holman, Homolka, Horáček, Hovorka, Vodenka, Sklenář, Tran, Škodný, Karas, Sirotek

Rozhodčí: Paukner

Slaný – Dobříš 3:0 (1:0)

Již v 5. minutě jsme obdrželi v úvodu druhé půle druhou a bylo rozhodnuto. Ani v tomto utkání jsme nedali gól.

Dobříš: Hrbek – Boudník, Čihák, Holman, Homolka, Horáček, Hovorka, Sklenář, Škodný, Karas, Sirotek, Píša, Diviš

Žáci mladší

Nová Ves – Dobříš 6:11

Kluci opět potvrdili svojí roli favorita a stále vedou okresní přebor.

Dobříš: Diviš – Petrlík, Fenyk, Karas, Píša, Říha, Skála, Škodný, Tran, Havelka, Panuška, Sobotka, Mareš

Branky: Havelka, Panuška po 3, Sobotka, Mareš po 2, Škodný

Přípravka mladší

Dobříš – Březnice 11:27

Střelecká tabulka:

Muži A: Maryška 14, Valsa 7, Dort, Talůžek po 4, Junek, Šrain po 3, Rychlík po 2, Liška, Karas, Pjaták

Muži B: Karas 17, Mann 12, Suchan 11, Junek 7, Pjaták, M. Liška po 3, O. Puchmajer, Petrlík, Rajnoch, Kuchař po 2, Řechka, Šišma, Horáček, Jechort, P. Šebek, T. Šebek

Starší dorost: Rada 12, Kukol 10, Burian 6, Petrlík 4, Puchmajer 3, Čálek, Semančík, Mařík po 2, Ludačka, Tenkrát, Zdrubecký, Balík, Patetl

Mladší dorost: Jindrák, Chýla po 6, Kilián 3, Fabián 2, Kvapil, T. Hrubý, Burda, Vodenka

Starší žáci: Holman 11, Matějka 7, Hovorka 6, Čihák 5, Škodný 4, Sklenář, Homolka po 2, Píša, Sirotek, Horáček, Diviš, Pinc

Mladší žáci: Panuška 25, Havelka 21, Škodný 14, Fenyk 8, Karas 7, Vinduška 6, Píša 5, Vávra, Mareš po 4, Sobotka 3, Říha, Tran, Obermajer po 2, Skála, Šprungl

Pro Míru Lenera je fotbal stále drogou

Miroslava Lenera poznáte při fotbalových zápasech snadno. Většinou v oranžové vestě, ve funkci hlavního pořadatele, stojí u schůdků, odkud přicházejí hráči z kabin. Míra je úzce spjat s dobříšským fotbalem, ať už jako hráč nebo funkcionář. Jak říká, fotbal je pro něho drogou, kterou doporučuje všem. Přemluvit ho k rozhovoru je těžké. Je rád, že se diváci dočtou o lidech kolem dobříšského fotbalu, ale sám se za nějakého významného hráče či funkcionáře nepovažuje. Povídání s ním je vždy zajímavé.

„S fotbalem jsem začínal jako kluk v devíti letech. Tehdy se hrála tzv. uliční liga na Dobříši a pánové František Hejna a Milan Fiala tehdy vedli náš uliční tým. Později jsem pokračoval ve fotbalové kariéře jako hráč v poli i jako brankář. Většinu zápasu jsem odehrál za B-tým, který byl tehdy silný. Nezapomenutelné vzpomínky mám na léta 1978-80, kdy jsem chytal za „áčko“ pod trenérem Kamilem Soukupem. Vzpomínám i na další trenéry i hráče slavné dobříšské historie jako byli Josef Šimek, Václav Nenáhla, Karel Máša, Karel Dragoun, Jaroslav Vávra, Josef a František Vitáskové, Kamil Soukup a mnoho dalších. Bohužel mnozí se dívají na fotbal již jen z fotbalového nebe.

Po skončení hráčské kariéry jsem působil jako vedoucí týmu. Výsledky byly střídavé. Zažil jsem éru trenérů Josefa Vitáska, Josefa Fraita, Romana Jandy, Josefa Skočdopoleho, Bohouše Kubína, Josefa Ondračky i Františka Kajgra. I nyní pomáhám rozvíjet fotbal na Dobříši. Jsem rád, že je zde velká mládežnická základna a dobrá parta hráčů i funkcionářů. Zažil jsem několik postupů do divize a v zápětí i sestupů z divizní soutěže. Věřím, že současný kádr má poprvé v historii šanci udržet soutěž více jak jednu sezonu. Kluci fakt válí skvěle!

Jsem aktivní rovněž v týmu „staré gardy“. Scházíme se v zimě každý pátek ve sportovní hale. V průběhu sezony hrajeme i různé turnaje i přátelské zápasy. Prostě fotbal si v šestašedesáti letech užívám. Je i pravda, že se potom týden léčím.

Zeptal jsem se i na to, komu, kromě MFK Dobříš, fandí?

„Jsem příznivcem Dukly Praha. Zažil jsem slávu i pády tohoto fotbalového klubu a jsem rád, že se tým v současné době drží na relativně slušných místech nejvyšší soutěže.“

Nedalo mi, abych se Míry nezeptal také na hokej, protože vím, že jeho bratr Slavomír je významný trenér a funkcionář českého hokeje.

„S bráchou, pokud se setkáme, se bavíme o obou sportech, jak o fotbale, tak o hokeji. Oba se snažíme působit ve sportovním životě čestně a zodpovědně, i když každý na jiné úrovni. K tomu nás vedl od malička náš otec, který provozoval oba sporty.

Jménem vás, fanoušků, přeji Mírovi, mnoho radosti z fotbalu (a to nejen dobříšského).

Facebook Comments