Letošní 9. ročník soutěže v požárním útoku O pohár starosty města Dobříše byl vzrušující do poslední chvíle. Domácí se do souboje o první místo nedostali, i když bojovali jako lvi.

Soutěž proběhla v neděli 21. května. Celkem 17 mužských a ženských týmů dobrovolných hasičů z Dobříše a okolních obcí si to rozdalo v požárním útoku. Zápolení proběhlo na louce u rybníka Papeže a moderoval ho Petr Oplíštil. Týmy bojovaly urputně a ze všech svých sil. Sem tam závodníky pozlobila technika, někdy se kontrole vymkla hadice, ale všichni bojovali statečně až do konce.

Jak si dokážou poradit ukázali i malí hasiči, kteří se požárního útoku rozhodně nepolekali. Přihlížející diváci fandili, podporovaly své týmy a užívali si příjemné atmosféry.

Do finálových soubojů se dostala ženské týmy Nečíně A, B a Čísovic B. První místo vybojovaly hasičky z Nečíně. Z mužů postoupili Dobříš, Čísovice a Skalice. V rozstřelech o finále bohužel kvůli nasátí vzduchu do hadice na první dvě příčky nedosáhli domácí dobříšští.  První příčku tak obsadili hasiči, tedy hlavně hasičky ze Skalice.

Facebook Comments