Příbramským policistům se podařilo dopadnout povedenou čtveřici lupičů a dne 31. října je obvinili ze tří trestných činů.

Ilustrační foto I zdroj: iStock

Přepadení se odehrálo v polovině června v jedné obci na Sedlčansku. Tři muži a jedna žena ve věku od 22 do 24 let po předchozí domluvě násilím vtrhli v nočních hodinách do bytu poškozeného. Po vykopnutí dveří vnikli do vnitřních prostor a 24letému muži přiložili pistoli k hlavě. Následně mu odcizili 70 tisíc korun. Poté z bytu utekli a odjeli připraveným vozidlem zpět na Prahu – západ, kde se o lup rozdělili stejným dílem. Jak se později při vyšetřování podařilo kriminalistům zjistit, na místě ukradli ještě 50 gramů pervitinu.

„Nyní se všichni čtyři budou zpovídat ze zločinu loupeže, porušování domovní svobody a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což stanovuje trestní zákoník až deset odnětí svobody. Poškozený si již před čtrnácti dny vyslechl obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu hrozí také deset pobytu za mřížemi,“ por. Bc. Monika Schindlová, DiS., tisková mluvčí P ČR Příbram.

Facebook Comments